tisková zpráva

Sunset in the mountains
tisková zpráva
6. října 2023

Výstava unikátních slitků a sběratelských mincí s tematikou Jamese Bonda

James Bond slaví 61. výročí od uvedení první “bondovky” na filmové plátno a u této příležitosti se společnost Zlaťáky.cz rozhodla uspořádat ve své pražské prodejně v OC Sykora výstavu vzácných – zlatých a stříbrných – investičních slitků a sběratelských mincí s tematikou britského agenta 007. Mezi ty nejvzácnější patří zlatá (pětiuncová) mince s diamanty, které bylo vyraženo pouze 60 ks pro celý svět. Rubová strana je vytvořena z koláže názvů všech 25 filmů legendárních “bondovek”, číslovky 60. výročí vyrobené z bílého zlata a loga 007 s motivem zbraně. Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II. Výstavu si budete moci prohlédnout až do 20. října.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
28. července 2023

Češi a Němci mají stále větší zájem o zlato, podmínky pro nákup se ale zpřísňují

ČNB navýšila v červnu své rezervy na 19,56 tun zlata. Pokud bychom tento objem zlata rozpočetli na obyvatele (10 850 000), tak by každý Čech měl z této rezervy 1,8 g zlata. Jen pro představu, tato váha odpovídá jednomu zlatému prstenu. Samozřejmě mezi obyvateli je žlutého kovu mnohem více, než vlastní samotná ČNB. Z hlediska okolních států mají ale nejvíce zlata Němci a to konkrétně 3 354,89 tun. I když je trend navyšování zlatých rezerv obou zemí na vzestupu, podmínky pro samotný nákup se u jednotlivců stále zpřísňují.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
27. června 2023

České Budějovice: Výstava prestižní kilogramové mince “Australian Kangaroo”

U příležitosti otevření nové českobudějovické prodejny Zlaťáky.cz zahájila společnost výstavu prestižní investiční mince "Australian Kangaroo" o váze jednoho kilogramu zlata raženou v australské mincovně Perth Mint. Návrh klokana rudého, obklopeného stylizovanými slunečními paprsky, vytvořil australský umělec, zlatník, ale také klenotník inspirovaný královnou Alžbětou II. –⁠ Stuart Devlin. Svým nadčasovým designem, precizním zpracováním, nejvyšší ryzostí, ale také nákladem, který činí pouze několik desítek kusů ročně, se mince řadí mezi špičku na trhu. Prohlédnout si ji můžete i vy a to až do konce července v budově Piano Business Center.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
1. června 2023

Liberec: Výstava unikátních zlatých mincí z kolekce “Velká pětka”

Big Five neboli v překladu Velká pětka, tak se v profesionálním jazyce loveckých a turistických průvodců označuje pětice afrických zvířat, jejichž lov a případně pozorování je obzvlášť obtížné a nebezpečné. To ale neplatí u sběratelských mincí s podobou slona afrického, lva, nosorožce dvourohého, buvola afrického či levharta skvrnitého. Všechny pohromadě si je budete moci prohlédnout od čtvrtka 1. 6. do konce měsíce června v liberecké prodejně Zlaťáky.cz. Unikátní jednouncové mince jsou vydané Republikou Pobřeží slonoviny a vyražené z nejčistšího 99.9% zlata v nákladu 199 ks pro celý svět. Kolekci doplňuje šestá mince, kde je vyobrazeno všech pět zvířat pohromadě.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
30. května 2023

Ostrava: Prodejní výstava –⁠ Vídeňský filharmonik

Zlaťáky.cz mají nově ve svém portfoliu zlatého Vídeňského filharmonika (Wiener Philharmoniker) –⁠ unikátní dvacetiuncovou minci (622,06 g), vydanou rakouskou mincovnou v roce 2009 s nominální hodnotou 2 000 EUR. Mince vznikla v limitovaném množství 6 027 kusů pro celý svět: 2009 ks pro Evropu, 2009 ks pro Ameriku a 2009 ks pro Japonsko. Nejen tuto unikátní minci, ale i jiné “Vídeňské filharmoniky”, si budete moci prohlédnout, ale také zakoupit na ostravské kamenné prodejně Zlaťáky.cz vedle hotelu Imperial. Výstava dvacetiuncové mince potrvá od 30.3.–⁠28.4. 2023.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
31. ledna 2023

KV: Prodejní výstava unikátní Zlaté mince k výročí 95. narozenin královny Alžběty II.

S odchodem královny Alžběty II. vzrostla poptávka po vzácných mincích a jiných sběratelských předmětech s jejími motivy. Mezi ty, na českém trhu aktuálně nejžádanější, se řadí i exkluzivní Zlatá mince k výročí 95. narozenin královny Alžběty II., vydaná britskou královskou mincovnou. Tato kilogramová pamětní mince, zaznamenávající významný milník britské monarchie, stojí 2.490.000 Kč a je vyrobena z nejčistšího zlata (99.9 %) v limitovaném množství 18ti kusů pro celý svět. Prohlédnout si ji můžete po celý únor v nově otevřené pobočce Zlaťáky.cz v budově Becherplatzu v Karlových Varech.

Zobrazit článek

Zlaťáky.cz

Pro média