Sunset in the mountains
tisková zpráva
6. října 2023

Výstava unikátních slitků a sběratelských mincí s tematikou Jamese Bonda

James Bond slaví 61. výročí od uvedení první “bondovky” na filmové plátno a u této příležitosti se společnost Zlaťáky.cz rozhodla uspořádat ve své pražské prodejně v OC Sykora výstavu vzácných – zlatých a stříbrných – investičních slitků a sběratelských mincí s tematikou britského agenta 007. Mezi ty nejvzácnější patří zlatá (pětiuncová) mince s diamanty, které bylo vyraženo pouze 60 ks pro celý svět. Rubová strana je vytvořena z koláže názvů všech 25 filmů legendárních “bondovek”, číslovky 60. výročí vyrobené z bílého zlata a loga 007 s motivem zbraně. Líc zobrazuje portrét královny Alžběty II. Výstavu si budete moci prohlédnout až do 20. října.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
28. července 2023

Češi a Němci mají stále větší zájem o zlato, podmínky pro nákup se ale zpřísňují

ČNB navýšila v červnu své rezervy na 19,56 tun zlata. Pokud bychom tento objem zlata rozpočetli na obyvatele (10 850 000), tak by každý Čech měl z této rezervy 1,8 g zlata. Jen pro představu, tato váha odpovídá jednomu zlatému prstenu. Samozřejmě mezi obyvateli je žlutého kovu mnohem více, než vlastní samotná ČNB. Z hlediska okolních států mají ale nejvíce zlata Němci a to konkrétně 3 354,89 tun. I když je trend navyšování zlatých rezerv obou zemí na vzestupu, podmínky pro samotný nákup se u jednotlivců stále zpřísňují.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
27. června 2023

České Budějovice: Výstava prestižní kilogramové mince “Australian Kangaroo”

U příležitosti otevření nové českobudějovické prodejny Zlaťáky.cz zahájila společnost výstavu prestižní investiční mince "Australian Kangaroo" o váze jednoho kilogramu zlata raženou v australské mincovně Perth Mint. Návrh klokana rudého, obklopeného stylizovanými slunečními paprsky, vytvořil australský umělec, zlatník, ale také klenotník inspirovaný královnou Alžbětou II. –⁠ Stuart Devlin. Svým nadčasovým designem, precizním zpracováním, nejvyšší ryzostí, ale také nákladem, který činí pouze několik desítek kusů ročně, se mince řadí mezi špičku na trhu. Prohlédnout si ji můžete i vy a to až do konce července v budově Piano Business Center.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
1. června 2023

Liberec: Výstava unikátních zlatých mincí z kolekce “Velká pětka”

Big Five neboli v překladu Velká pětka, tak se v profesionálním jazyce loveckých a turistických průvodců označuje pětice afrických zvířat, jejichž lov a případně pozorování je obzvlášť obtížné a nebezpečné. To ale neplatí u sběratelských mincí s podobou slona afrického, lva, nosorožce dvourohého, buvola afrického či levharta skvrnitého. Všechny pohromadě si je budete moci prohlédnout od čtvrtka 1. 6. do konce měsíce června v liberecké prodejně Zlaťáky.cz. Unikátní jednouncové mince jsou vydané Republikou Pobřeží slonoviny a vyražené z nejčistšího 99.9% zlata v nákladu 199 ks pro celý svět. Kolekci doplňuje šestá mince, kde je vyobrazeno všech pět zvířat pohromadě.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
tisková zpráva
30. května 2023

Ostrava: Prodejní výstava –⁠ Vídeňský filharmonik

Zlaťáky.cz mají nově ve svém portfoliu zlatého Vídeňského filharmonika (Wiener Philharmoniker) –⁠ unikátní dvacetiuncovou minci (622,06 g), vydanou rakouskou mincovnou v roce 2009 s nominální hodnotou 2 000 EUR. Mince vznikla v limitovaném množství 6 027 kusů pro celý svět: 2009 ks pro Evropu, 2009 ks pro Ameriku a 2009 ks pro Japonsko. Nejen tuto unikátní minci, ale i jiné “Vídeňské filharmoniky”, si budete moci prohlédnout, ale také zakoupit na ostravské kamenné prodejně Zlaťáky.cz vedle hotelu Imperial. Výstava dvacetiuncové mince potrvá od 30.3.–⁠28.4. 2023.

Zobrazit článek
Sunset in the mountains
analytický článek
28. dubna 2023

Centrální banky nakupují rekordní množství zlata. Je to znakem rebelie vůči dolaru

Centrální banky po celém světě nadále rozšiřují své zlaté rezervy. Podle informací Světové rady pro zlato (World Gold Council) činily čisté nákupy centrálních bank v prvním čtvrtletí letošního roku 125 tun žlutého kovu, což představuje nejlepší start od roku 2010, kdy jsou centrální banky čistými kupci zlata. Historického rekordu bylo dosaženo vloni, kdy nákup zlata ze strany centrálních bank dosáhl 1 136 tun – a zdá se, že se trend nezastavuje.

Zobrazit článek

Zlaťáky.cz

Pro média